Syrie: Brief van een voorganger

De burgeroorlog in Syrië is al bijna vijf jaar gaande. Extremistische islamitische groeperingen teisteren het land. Hieronder leest u een stukje uit een brief van een Syrische voorganger. Hij geeft u een kijkje in het leven van christenen in het Syrische oorlogsgebied.

“Het lijden in Syrië is enorm, er is overal gevaar. Mensen zijn doodsbang. Er is zoveel kwaad. Tegelijkertijd hebben we een groot God! Hij kan al het kwaad laten meewerken ten goede; dat is wat wij geloven en daar bidden we voor.

Vóór de oorlog kwamen er niet veel mensen naar onze kerk. We hadden nooit kunnen dromen wat er nu gebeurt: duizenden gezinnen komen samen in onze kerken: katholieken, orthodoxen en moslims, die allemaal als vluchtelingen naar Damascus kwamen. We delen honderdduizenden Bijbels uit, met name aan moslims.

Er is op dit moment een grote opwekking gaande binnen de kerk. De kerken kunnen het aantal mensen niet meer aan. Mensen zitten op stoelen, op de grond, in de tuin, overal.”

De hele brief van de Syrische voorganger kunt u lezen op onze website.